Offroad
Cross
Enduro
Trial

2018 CRF250R

"Absolut Holeshot" filosoofia, mis aitas kaasa revolutsioonile viimase põlvkonna CRF450R loomisel, rakendati ka täiesti uue CRF250R-i puhul, mis on aastate jooksul võitnud üheksa AMA Supercrossi meistritiitlit ja kaks AMA Motokrossi meistritiitlit.

Uuendused on suunatud maksimaalse võimsuse saavutamisele (eriti suurel pöörlemiskiirusel) ja suurepärasele käsitlemisele - praeguseks ajakohastatud neljataktilisele mootorile, millel on topeltnukkvõll, kaks väljalaset ja veelgi lühem käik.

Mass on madalamal ja tsentreeritum, pakkudes uuendusi nagu näiteks titaanist kütusepaak ja ekstrudeeritud alumiiniumist tagaraami kinnitused, samal ajal kui kergem alumiiniumraam tagab parema käsitlemise ja parema tagaside.

Standardvarustuses on elektriline starter, mille toiteks on kerge liitiumaku.

2018 CRF250R on võrreldes eelmise mudeliga võimsuse-kaalu suhe paranenud 5%. Võrdluskatses on uus CRF250R 3% kiirem 0-10 meetril ja 3,6% kiirem 30 meetri läbimisel. See on ligikaudu pool mootorratta pikkusest ja terve mootorratta pikkus vastavalt.

Uus lühikese käiguga DOHC-mootor on saanud suuremad klapid ja muudetud on sisse- ja väljavoolu seadeid, mis annavad 9% suurema võimsuse kõrgematel pööretel, suuremas pöördevahemikus ja kõrgemale seadistatud pöörete piirajaga. 
Startides ja ring ringi järel on 2018 CRF250R üles ehitatud andmas eeliseid konkurentide ees ja vähendamaks ringiläbimise aegu.

2018 CRF250R-il on täiesti uus massile tsentraliseeritud raam, mis on identne praeguse 2018 CRF450R-ga, mis tagab lisavõimsuse efektiivse kasutuse. Tänu raami geomeetriale ja madalamale raskuskeskmele, surutakse tagarehv maapinnale kõvemini. Uus CRF250R kasutab ka CRF450R-ga sama Showa 49mm terasvedrudega esiamorti, mis pakub ulatuslikke reguleerimisvõimalusi.

Nagu CRF450R, on ka CRF250R-i plastmassid välja töötatud vähese aerodünaamika ja sujuva orgaanilise kujuga, mis annab võistlejale palju suurema liikumisvabaduse. Plastikutel on sissepressitud kriimustuskindel disain, mis pakub teravamaid visuaale ja vastupidavat viimistlust.