Honda Super sport CBR1000RR FIREBLADE

Mootorrattad
Super sport
Touring
Naked
Custom
Adventure

CBR1000RR Fireblade

CBR1000RR Fireblade liitub kolmanda ja viimase Fireblade’ina versioonidele SP ja SP2, et tähistada 25 aasta möödumist ajast, mil see kuulus masin muutis supersportmudelite segmendi reegleid. Sellega on jätkatud järeleandmatut pühendumist juhitavusele ja sportlikkusele mantra „Täielik kontroll” järgi ning 90% põhikomponentidest on uuendusmeelse pilguga üle vaadatud, et saavutada 16 kg kergem kaal, mis on nüüd klassi parim – 195 kg. Koos 8 kW suurema võimsusega kõrgetel pööretel parandab see uue Fireblade’i võimsuse ja kaalu suhet 14%, mis on seninägematu.

2017. aasta Fireblade on liikunud täieliku kontrolli järgmisse etappi ulatusliku elektroonilise kontrolli paketi lisamisega, kuhu kuuluvad uus güroskoopiline ABS-süsteem, Honda valitava pöördemomendi süsteem, valitav mootori pidurdusrežiimi süsteem ja võimsusvalits. Kõiki neid parameetreid saab täpselt reguleerida sõidurežiimi valimise süsteemi abil, mis on inspiratsiooni saanud Honda MotoGP mootorratta RC213V-S tänavalegaalsest versioonist. 

Pärast 2017. aastal täielikult ümber tehtud mudelit täiustatakse 2019. aastaks Fireblade’i täieliku kontrolli järgmist etappi, muutes elektroonikapaketti, mille eesmärk on tagada optimaalsed ringrajaomadused. Seega muudeti HSTC-d ja ABS-i ning suurendati tippvõimsuse seadistust HRC MotoGP programmi andmete põhjal. Honda Selectable Torque Control (valitava veojõu kontrollsüsteem) ja Wheelie Control (tagarattal sõitmise abisüsteem) on nüüd eraldi ning näidikupaneelil on uus W-märgutuli.